Nogomet

Barcelona pobjegla Real Madridu na osam bodova prednosti

Objavljeno

on

Nogometaši Barcelone iskoristili su kiks Real Madrida i uvjerljivom, 3-0 pobjedom protiv Seville pobjegli su “Kraljevskom klubu” na osam bodova prednosti.

U prvom nedjeljnom susretu nogometaši Real Mallorce priredili su veliko iznenađenje pobijedivši Real Madrid sa 1-0. Mallorca je time pružila priliku Barci da pobjegne na osam bodova prednosti, što su Katalonci iskoristili.

Sevilla se dobro držala u prvom poluvremenu, no u nastavku je Barca zabila tri gola za sigurna tri boda. Strijelci su bili Jordi Alba (38), Gavi (70) i Raphina (79). Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret za Sevillu.

Real je na gostovanju kod Mallorce započeo utakmicu bez ozlijeđenih Karima Benzeme i Edera Militaoa, a na zagrijavanju se ozlijedio i prvi vratar Thibaut Courtois umjesto kojeg je uskočio Ukrajinac Andrij Lunin. Nije bilo niti Luke Modrića i Tonija Kroosa koji su ostali na klupi. Bez “senatora” i “Kraljevski klub” je pružio očajnu igru na Son Moixu.

Žestina Mallorce očito je iznenadila Realove zvijezde. Momčad Javiera Aguirrea je napravila 29 prekršaja, od kojih deset protiv Viniciusa. Realov posjed, gotovo 75%, bio je benigan, bez konkretnosti u napadu.

Oglasi

Domaćin je poveo u 13. minuti nakon autogola Nacha Fernandeza, no Real je u 57. minuti mogao izjednačiti. Međutim, Marco Asensio nije realizirao kazneni udarac. Njegov pokušaj sjajno je zaustavio Predrag Rajković.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić za Real je zaigrao od 65. minute.

Za razliku od Barce, Real Sociedad nije iskoristio poraz Reala, već je i sam upisao domaći poraz od Real Valladolida. Gostima je tri boda donio gol Cyle Larina u 74. minuti.

Identičnim rezultatom Girona je pobijedila Valenciju, a pogodak odluke zabio je Borja Garcija u 63. minuti.

Barcelona vodi na ljestvici sa 53 boda, Real Madrid ima 45, Real Sociedad 39, a Atletico Madrid 35 bodova.

Oglasi

Sevilla je pala na 16. mjesto sa 21 bodom, dva više od zone ispadanja.

REZULTATI:
Mallorca - Real Madrid    1-0 (Nacho 13-ag)
Girona - Valencia         1-0 (Borja García 63)
R.Sociedad - R.Valladolid 0-1 (Larin 74)
Barcelona - Sevilla       3-0 (Alba 58, Gavi 70, Raphina 79)
U subotu:
Espanyol - Osasuna        1-1 (Braithwaite 59 / BUDIMIR 45)
Elche - Villarreal        3-1 (Milla 3, 45+3-11m, 52-11m / Moreno 22)
Atlético Ma. - Getafe     1-1 (Correa 60 / Unal 83-11m)
Real Betis - Celta Vigo   3-4 (Juanmi 9, Canales 23, Fekir 84-11m / Larsen 6, Veiga 42, 56, Aidoo 69)