Bayer nevjerojatnim greškama ispustio 2 gola prednosti protiv Gladbacha

Objavljeno

on

foto dpa

U posljednjem susretu 33. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen i Borussia Moenchengladbach su odigrali 2-2.

Bayer je poveo 2-0 golovima  Aminea Adlija (15) i Kerema Demirbayja (20), no gosti su u nastavku uspjeli izjednačiti preko Jonasa Hofmanna (58) i Larsa Stindla (90).

Domaćin je u petoj minuti nadoknade ostao s igračem manje nakon što je isključen Piero Hincapie (94). Bayer je sada šesti sa 50 bodova, dok je momčad iz Moenchengladbacha na 11. poziciji sa 40 bodova.

Kolo je obilježio subotnji domaći poraz Bayerna od RB Leipziga sa 1-3, što je iskoristila Borussia Dortmund i u nedjelju na gostovanju pobijedila Augsburg sa 3-0, pa kolo prije kraja ima dva boda više od aktualnog prvaka.

U posljednjih 90 minuta momčad koju vodi Edin Terzić će kod kuće protiv Mainza loviti pobjedu za naslov prvaka, deveti u povijesti kluba, ali prvi nakon 2012. godine.

Oglasi

Augsburg, kojem još uvijek prijeti ispadanje, sjajno se branio, čak i od 38. minute kada je ostao s igračem manje nakon što je isključen Felix Uduokhai. Međutim, domaću “bravu” otključao je Sebastien Haller u 58. minuti.

U 84. minuti je isti igrač zabio za 2-0 i tako razriješio pitanje pobjednika, a do kraja susreta među strijelce se upisao i Julian Brandt u četvrtoj minuti nadoknade.

U ranije odigranom susretu Stuttgart je na gostovanju pobijedio Mainz sa 4-1 napustivši zonu ispadanja.

34. kolo će se igrati u 15:30 sljedeće subote

Stuttgart kolo prije kraja drži 15. mjesto sa 32 boda, koliko ima i Bochum, na 16. mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije. Zadnje dvije pozicije drže Schalke (31) i otpisana Hertha (26).

U zadnjem kolu Stuttgart kod kuće dočekuje Hoffenheim, Bochum će ugostiti Bayer Leverkusena, dok Schalke očekuje najteži ispit, gostovanje kod RB Leipziga.

Oglasi

U slučaju da dvije momčadi imaju isti broj bodova, gleda se razlika pogodaka, potom broj postignutih golova, a na četvrtom mjestu je međusobni ogled.

Mainz je poveo u 23. minuti golom Marcusa Ingvartsena, a u 43. minuti je izjednačio Wataru Endo.

U nastavku susreta gosti su zabili još tri gola, a strijelci su bili Serhou Guirassy (64), Chris Fuhrich (78) i Tanguy Coulibaly (90+1).

Hrvatski reprezentativac Borna Sosa nije bio u Sosa zbog infekcije usne šupljine i grla.