Nogomet

Bayern svladao PSG za četvrtfinale

Objavljeno

on

Nogometaši Bayerna plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su drugi put bili bolji od PSG-a, u uzvratu, na svojoj Allianz Areni, Bayern je slavio 2-0.

Bayern se tako s ukupnih 3-0 plasirao među osam najboljih momčadi, a strijelci su u uzvratu bili Kamerunac Eric Choupo-Moting u 61. te Serge Gnabry u 89. minuti.

U utakmicu su bolje ušli gosti iz Pariza koje je i rezultat iz prve utakmice (0-1) tjerao na više rizika u igri. Mbappe je bio, kao i inače, rastrčan i stalna opasnost za domaću momčad, ali vrlo dobro je tijekom prvih 45 minuta odigrao Lionel Messi koji je konstantno tražio loptu, puno sudjelovao u igri te također mučio Bayern.

Prvu veliku šansu na utakmici PSG je imao u 25. minuti kada je Messi pred suparničkim vratima, u gužvi, nekoliko puta pokušao progurati loptu u mrežu, ali to su spriječili De Ligt i vratar Sommer. Sedam minuta kasnije zaprijetio je Bayern, po prvi puta na utakmici, ali je Donnarumma obranio dobar udarac Musiale.

Inicijativa i bolja igra PSG-a mogla je biti nagrađena u 38. minuti kada je nepotrebno pred svojim vratima petljao Sommer. Lopta je došla do Vitinhe koji je s ruba šesnaesterca pucao na prazna vrata, ali odnekud se pojavio De Ligt i spasio siguran pogodak izbivanjem lopte s gol linije.

Oglasi

U nastavku se utakmica potpuno otvorila jer osim napada PSG-a počeo je na pravi način uzvraćati i domaćin. Bayern je postigao pogodak u 52. minuti. Glavom je zabio Choupo-Moting, ali je gol poništen zbog zaleđa.

No, kada se vodstvo Bavaraca nije dogodilo tada jest u 61. minuti. Strijelac je bio isti, Choupo-Moting nakon što je Verratti pogriješio, a Goretzka asistirao za tadašnja dva gola prednosti Bayerna.

Parižani su tada krenuli svim silama po mogući preokret, ali je isto tako domaći sastav automatski dobivao ogromni prostor u kontranapadima.

U 65. i 82. minuti dvije vrlo dobre šanse imao je Sergio Ramos koji je Bayernu prijetio udarcima glavom. No, u prvom slučaju odlično je intervenirao Sommer, dok je u potonjem slučaju Španjolac pucao pored vratnice.

U takvom ritmu je utakmica trajala do kraja. PSG je pokušavao doći do izjednačenja čime bi se ovaj uzvrat nanovo zakomplicirao, ali su Bavarci relativno mirno odbijali napade i potom u 89. minuti definitivno riješili sve dvojbe, Gnabry je tada u kontranapadu pogodio za konačnih 2-0.

Oglasi

Cijelu utakmicu i to dosta dobro za Bayern je odigrao hrvatski reprezentativac Josip Stanišić.