Košarka

Euroliga: Opća tučnjava u Madridu, Partizan slavio u prekinutoj utakmici

Objavljeno

on

Košarkaši Partizana pobijedili su sa 95-80 momčad Real Madrida i poveli sa 2-0 u četvrtfinalnu doigravanja u Euroligi, ali posljednje dvije minute i 16 sekundi dvoboja nisu odigrane, zbog opće tučnjave košarkaša obiju momčadi.

Okršaj je započeo nakon jednog čvrstog faula Sergija Llulla na Kevinu Punteru, gdje je nastalo prvo naguravanje igrača koji su bili na terenu, da bi se nakon jednog hrvačkog zahvata Realovog igrača Guerschona Yabuselea u metež na parketu uključili igrači i ostale službene osobe sa strane jednog i drugog kluba.

Nakon višeminutnog pregledavanje snimke sudački trojac predvođen hrvatskim sucem Sretenom Radovićem, donio je odluku da utakmica ne može biti nastavljena, jer su prema pravilima svi igrači morali biti isključeni.

Do prekida je Partizan potpuno nadigrao Real. Momčad pod vodstvom Željka Obradovića je vodila tijekom cijele utakmice, a u 34. minuti je prednost Partizana bila +18 (89-71).

Dante Exum je sa 19 koševa bio najbolji strijelac Partizana, a James Nunnally je ubacio 16. Strijelce Reala predvodili su Mario Hezonja i Rudy Fernandez sa po 16 poena svaki, a hrvatski reprezentativac je imao i tri skoka te dvije asistencije.

Oglasi

Na potezu je disciplinsko tijelo Eurolige, koje mora brzo donijeti odluke o kaznama, jer je treća utakmica serije na rasporedu u utorak, 2. svibnja, kad će domaćin biti Partizan.

U drugoj utakmici večerašnjeg programa Monaco je na domaćem terenu svladao Maccabi iz Tel Aviva sa 86-74 i izjednačio na 1-1 u pobjedama. Sljedeće dvije utakmice bit će odigrane u Izraelu, 2. i 4. svibnja.