Ivan Prtajin sa Wehenom izborio promociju

Objavljeno

on

Ivan Prtajin Photo by Lars Baron/Getty Images

Wehen iz Wiesbadena slavio je i u uzvratnoj relegacijskoj utakmici protiv Arminije Bielefeld i tako potvrdio sudjelovanje u Cvajti od sljedeće sezone.

Bielefeld je ušao u ovu utakmicu svjestan da im trebaju golovi, i to mnogo njih, nakon što su prošli tjedan izgubili 4-0 u prvoj utakmici.

Momčad Uwea Koschinata odlično je krenula, kada ih je veteranski napadač Fabian Klos doveo u vodstvo sa samo četiri minute na semaforu, izbezumljujući domaću publiku koja se usudila vjerovati u malo vjerojatan povratak.

Ivan Prtajin
© 2023 DFL

Ipak, koliko god da su domaćini bili impresivni u prvom poluvremenu – završili su prvo poluvrijeme s 11 šuteva naspram šest Wiesbadena – dva puta su bili ohlađeni strašnom završnicom Benedicta Hollerbacha. 22-godišnjak je prvo izjednačio a po tome i zadao težak psihološki udarac kada je skroz preokrenuo meč u korist Wehena.

Koliko god pokušavali u drugom poluvremenu, domaća momčad opet nije mogla pronaći način jer je Wiesbaden iskusno držao situaciju u svojim rukama i to željno mjesto u Bundesligi 2 sljedeće sezone, šaljući Arminiju u treću ligu.

Ivan Prtajin / SWWW

Ivan Prtajin je ove sezone odigrao 30 utakmica za Wehen i postigao 17 golova uz 9 asistencija te je tako nosio svoj klub u borbi za promociju. Uz Prtajina najvažnija karika uspješne sezone je i Benedict Hollerbach koji je odigrao 40 utakmica te je zabio 17 golova i 5 asistirao.