Nogomet

Kramarić prekinuo dugi post, Demirović asistirao pa pocrvenio

Objavljeno

on

Hrvatski napadač Andrej Kramarić zabio je dva gola u pobjedi svog Hoffenheima kod kuće protiv Herthe (3-1) u 25.kolu Njemačke lige.

Kramarić nije postigao gol u Bundesligi dva mjeseca, a u subotu je zabio oba puta iz kaznenog udarca, u 24. i 37. minuti. Za Andreja je to šesti i sedmi ligaški gol ove sezone za Hoffenheim, koji se bori za goli ostanak. Kramarićev klub je u ovo kolo ušao kao zadnji, a sada je na spasonosnom, 15. mjestu. Za klub iz Berlina Filip Uremović je odigrao cijeli susret, a Stevan Jovetić postigao je utješni pogodak za u sudijskoj nadoknadi.

Bochum je veliki dio sezone proveo kao “fenjeraš”, a sad su i oni u zoni spasa, zahvaljujući pobjedi (1-0) nad Leipzigom, koji se još nije oporavio od 0-7 poraza od Citya u Ligi prvaka. Jedini gol zabio je Srbin Erhan Mašović, dok je Joško Gvardiol odigrao cijeli susret za goste.

Ermedin Demirović FC Augsburg

Schalke je izborio 1-1 kod Augsburga zahvaljujući golu iz penala Bültera u 93. minuti. Za Augsburg je pogodio Meier u 51. minuti, a Dion Drena Beljo je ušao u igru u 74. minuti. Za Augsburg asistent kod zgoditka je bio bh. reprezentativac Ermedin Demirović, koji je potom zaradio isključenje.

Stuttgart je sada zadnji jer je kod kuće izgubio od Wolfsburga (0-1) Nike Kovača, a jedini gol dao je Marmoush (56). Borna Sosa je igrao svih 90 minuta za domaćine.