Nogomet

Remi Liverpoola i Arsenala, Salah promašio jedanaesterac

Objavljeno

on

U sjajnom derbiju 30. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool i Arsenal su na Anfieldu odigrali 2-2 nakon što su “Redsi” nadoknadili dva gola zaostatka.

Nogometaši Arsenala su nakon 28 minuta vodili sa 2-0, međutim na koncu su spašavali i bod. Liverpool je u samoj završnici imao je tri sjajne prilike za pobjedu, a domaćin je u 54. minuti imao i kazneni udarac koji nije iskoristio Mohamed Salah.

Počelo je sjajno za “Topnike”, koji od 2012. nisu slavili na Anfieldu. Brazilac Gabriel Martinelli je u osmoj minuti pogodio za vodstvo gostiju. U 28. minuti Arsenal je stigao i do drugog gola. Martinelli je ubacio s lijeve strane, a Gabriel Jesus pored Virgila van Dijka pogodio glavom za 2-0.

Liverpool je u 42. minuti uspio smanjiti golom Mohamea Salaha. Egipatski napadač je u 54. minuti mogao izjednačiti iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Rob Holding oborivši Dioga Jotu. Pucao je Salah, ali i promašio cijeli gol.

Domaćin je u 87. minuti ipak uspio izjednačiti. Trent Alexander-Arnold je sjajno prošao Oleksandera Zinčenka ubacivši pred vrata gdje je Roberto Firmino zabio za 2-2.

Oglasi

U samoj završnici susreta Liverpool je imao tri sjajne prilike i za treći gol. Kod prve situacije Salah je prebacio gol, par minuta kasnije je Aaron Ramsdale obranio Salahov udarac, da bi u petoj minuti nadoknade Ramsdale sjajno s crte skinuo i Konateov pokušaj.

Ovim rezultatom Liverpool je nastavio niz bez pobjede na četiri kola, dok je Arsenal prekinuo niz od sedam uzastopnih pobjeda.

U prom nedjeljnom susretu Crystal Palace je na gostovanju pobijedio Leeds United sa 5-1.

Londonski klub se ovom pobjedom na šest bodova udaljio od zone ispadanja, dok je Leeds United ostao na 16. mjestu s dva boda više od zone ispadanja.

Domaćin je poveo u 21. minuti golom Patricka Bamforda, no uslijedio je veliki obrat. Marc Guehi je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela izjednačio, a u nastavku susreta gosti su zabili čak četiri gola. Strijelci su bili Jordan Ayew (53, 77), Eberechi Eze (55) i Odsonne Edouard (69).

Oglasi

Sjajnu predstavu pružio je i Michael Olise koji je imao tri asistencije.

Druga je to uzastopna pobjeda Crystal Palacea otkako je kormilo preuzeo iskusni Roy Hodgson, a zanimljivo u te dvije utakmice Palace je zabio sedam golova koliko i u 14 susreta prije toga.

Crystal Palace s tri nova boda drži 12. mjesto na ljestvici sa 33 boda, dok je Leeds United na 16. mjestu sa 29 bodova, dva više od zone ispadanja.

Na vrhu ljestvice je Arsenal sa 73 boda, drugi je Manchester City sa 67 bodova, ali i utakmicom manje. Newcastle United na trećem mjestu ima 56 bodova, kao i ManU na četvrtoj poziciji.

Liverpool je osmi sa 44 boda.

Oglasi
REZULTATI:
Leeds United - Crystal Palace     1-5 (Bamford 21 / Guehi 45+1, Ayew 53, 77, Eze 55, Edouard 69)
Liverpool - Arsenal               2-2 (Salah 42, Firmino 87 / Martinelli 8, Jesus 28)
U subotu:
Subota:
Manchester United - Everton       2-0 (McTominay 36, Martial 71)
Aston Villa - Nottingham Forest   2-0 (Traore 48, Watkins 90+5)
Brentford - Newcastle United      1-2 (Toney 45+1-11m / Raya 54-ag, Isak 61)
Fulham - West Ham United          0-1 (Reed 23-ag)
Leicester City - Bournemouth      0-1 (Billing 40)
Tottenham Hotspur - Brighton      2-1 (Son 10, Kane 79 / Dunk 34)
Wolverhampton Wanderers - Chelsea 1-0 (Matheus Nunes 31)
Southampton - Manchester City     1-4 (Mara 72 / Haaland 45, 68, Grealish 58, Alvarez 75-11m)