Stuttgart ostaje u Bundesligi, HSV nedorastao protivnik

Objavljeno

on

Stuttgart - Photo by Maja Hitij/Getty Images

Nogometaši Stuttgarta osigurali su svoje mjesto u Bundesligi u sljedećoj sezoni nakon što su u ponedjeljak u drugoj utakmici play-offa u gostima pobijedili domaći Hamburg sa 3-1.

U prvoj utakmici u četvrtak Stuttgart je na svom terenu slavio sa 3-0.

Stuttgart je sezonu završio na 16. mjestu, dok je Hamburg bio treći u drugoj ligi.

Povela je domaća momčad i to vrlo rano pogotkom Sonnyja Kittela u šestoj minuti susreta. Stuttgartt dolazi do izjednačenja u 48. minuti, a strijelac je Enzo Millot. On je zabio i drugi gol za Stuttgart u 64. minuti. Silas je posljednji pogodak postigao u sedmoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatski reprezentativac Borna Sosa odigrao je za Stuttgart do 66. minute.

Od ponovnog uvođenja play-offa 2009. između 3. druge lige i 16. Bundeslige, samo su se tri kluba iz niže razine uspjela vratiti: Nürnberg 2009., Fortuna Düsseldorf 2012. i Union Berlin 2019. A ukupno, 25 doigravanja za prijem/ispadanje 19 puta se okrenulo u korist bundesligaškog kluba.

Oglasi

Stuttgart sve riješio već u prvoj utakmici

Nogometaši Stuttgarta napravili su veliki korak ka ostanku u Bundesligi u prvoj utakmici kvalifikacija kada su na svom terenu svladali Hamburger SV sa 3-0 (1-0), a hrvatski reprezentativac Borna Sosa bio je dvostruki asistent.

Prvu asistenciju Sosa je upisao već nakon 44 sekunde igre kada je ubačajem iz kornera pogodio glavu Mavropanosa (1) koji je neometan pogodio mrežu zbunjenih gostiju.

Na 2-0 povisio je Vagnoman (51) nakon lijepe akcije, da bi četiri minute potom Sosa još jednom izravno iz kornera naciljao glavu svog suigrača. Ovoga puta Guirassyja (55) koji je postavio konačni rezultat.

Mogao je Stuttgart i uvjerljivije slaviti, ali Guirassy u 26. minuti nije iskoristio kazneni udarac. A u završnici nije iskoristio niti igrača više jer je u 69. minuti isključen Suhonen.

Valja napomenuti da je Borna Sosa u narednom periodu pred odlsaskom iz Stuttgarta. Već se dugo spominje njegov transfer, a izgleda je ovog ljeta razlaz neminovan.