Tenis

WTA Stuttgart: Potapova u tri seta svladala Petru Martić

Objavljeno

on

Hrvatska tenisačica Petra Martić poražena je u prvom kolu zemljanog WTA turnira u Stuttgartu, bolja je od nje bila Ruskinja Anastasija Potapova sa 6-3, 3-6, 7-6(4).

U prvom setu se igralo u valovima. Potapova, 24. igračica s WTA ljestvice, povela je 3-0, Martić se vratila na 3-3 samo da bi 22-godišnja ruska igračica napravila novi niz od tri osvojena gema i dobila prvi set sa 6-3.

U drugom je 32-godišnja Martić došla do startne prednosti od 4-1. Kod 5-3 je servirala za izjednačenje u setovima i tada je upala u probleme iz kojih se izvukla i time dobila drugu dionicu sa 6-3.

Takav kraj drugog seta dao je hrvatskoj tenisačici polet na startu odlučujućeg seta u kojem je Martić povela 2-0. No, taj je zamah bio kratkog vijeka pa se Potapova brzo vratila u igru i povela 4-2. Martić je vratila break minusa, smanjila na 3-4 i tada je uslijedio vrhunac drame.

Potapova je napravila novi break za 5-3 te je servirala za pobjedu. U tom dugotrajnom gemu Martić je spasila dvije meč lopte te iskoristila tek šestu break šansu za smanjenje na 4-5. Potom je spasivši još jednu meč loptu došla do 5-5, a kasnije i do tie-breaka.

Oglasi

U njemu je Martić povela 2-1 i potom izgubila četiri poena u nizu što je do kraja ostalo nenadoknadivo. Kod 3-6 je Martić spasila još jednu meč loptu, ali to je bilo sve od 32. tenisačice na svijetu.

Martić je glavni turnir izborila nakon dvije pobjede u kvalifikacijama.

Na turniru nastupa i hrvatska tenisačica Donna Vekić koja je u prvom kolu svladala Ruskinju Aleksandrovu 7-6(7), 7-6(5). U drugom kolu Vekić čeka pobjednicu meča u kojem se sastaju Karolina Pliškova i Maria Sakkari.