Festival hrvatskog filma u Sydneyu okupio 1.000 posjetitelja

Katarina Vladogorec avatar
Publika u Sydneyu na Festivalu hrvatskog filma gleda simboličnu scenu o Draženu Petroviću na velikom platnu

U australskom gradu Sydneyu završio je Festival hrvatskog filma koji je tijekom pet dana okupio lokalnu hrvatsku zajednicu i ljubitelje filma.

Organizatori iz Croatia Housea izvijestili su kako je događaj privukao više od tisuću posjetitelja. Posebnu pažnju izazvala je projekcija animiranog filma “Cvrčak i mravica”, koja je u subotu poslijepodne rasprodala kino dvoranu. Film su pratili hrvatski školarci i njihovi roditelji iz cijelog Sydneya.

Zaklada hrvatskih studija nagradila je troje djece iz publike hrvatskim knjigama. Cilj nagrade je potaknuti djecu da se dodatno približe učenju hrvatskog jezika i kulture.

Festival je otvoren filmom “Dražen” o legendarnom košarkašu Draženu Petroviću. Program su obogatile i hrvatske folklorne skupine koje su nastupile pred publikom.

Tijekom pet dana prikazani su i dugometražni naslovi “Sveta obitelj”, “Pamtim samo sretne dane”, “Svemu dođe kraj” i “Hotel Pula”, kao i kratkometražni filmovi domaćih autora.

Posjetitelji s ulaznicama sudjelovali su u nagradnom izvlačenju u kojem su mogli osvojiti dvije avionske karte za Hrvatsku, te putovanje koje uključuje Dubrovnik, Korčulu i Ston.

U Australiji živi oko 250.000 Hrvata i njihovih potomaka, prema podacima Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Hrvatske.

MOŽDA ĆE TE ZANIMATI