Pobjeda Atalante, Pašalić, Pongračić, Sosa i Rebić nastupili

Luka Križanec avatar
Mario Pašalić

U susretu 4. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je pobijedila Fiorentinu sa 3-2, dok su Torino i Lecce odigrali bez golova.

Sve najvažnije u Bergamu dogodilo se u prvom poluvremenu u kojem je palo svih pet golova.

Fiorentina je vodila sa 1-0 i 2-1, ali je domaćin ipak s prednošću 3-2 otišao na odmor. Na koncu se to pokazao i kao konačan rezultat.

Gosti su poveli u 15. minuti golom Lucasa Martineza Quarta, no šest minuta kasnije izjednačio je Mateo Retegui.

Moise Kean je u 32. minuti doveo “Viole” do nove prednosti, ali je domaćin u samoj završnici poluvremena golovima Charlesa De Ketelaere (45) i Ademole Lookmana (45+2) okrenuo rezutat.

U nastavku susret bilo je prilika na obje strane, ali ne i golova. Mario Pašalić je za domaći sastav zaigrao od 70. minute, dok je Marin Pongračić na suprotnoj strani ušao u igru u 81. minuti.

Torino i Lecce su odigrali bez golova.

Borna Sosa je kod domaćina zaigrao od 46. minute, dok Nikola Vlašić nije nastupio zbog ozljede. U redovima Leccea Ante Rebić je igrao do 61. minute.

U prvom nedjeljnom susretu Genoa i Roma su odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 37. minuti golom Artjema Dovbika, da bi u petoj minuti sudačke nadoknade izjednačio Belgijanac Koni de Winter. Kod Genoe je Milan Badelj igrao do 80. minute.

Večeras se još sastaju Cagliari – Napoli, te Monza – Inter, dok će u ponedjeljak igrati Parma – Udinese i Lazio – Verona.

Na ljestvici vode Juventus i Torino sa po osam bodova.

REZULTATI:
Atalanta - Fiorentina 3-2 (Retegui 21, De Keteleare 45, Lookman 45+2 / Quarta 15, Kean 32)
Torino - Lecce        0-0
Genoa - Roma          1-1 (De Winter  90+5 / Dovbik 37)
U subotu:
Empoli - Juventus     0-0
Como - Bologna        2-2 (Casale 5-ag, Cutrone 53 / Castro 76, Iling Junior 90+1)
Milan - Venezia       4-0 (Hernandez 2, Fofana 16, Pulišić 25-11m, Abraham 29-11m)