AfD želi izlazak Njemačke iz NATO-a

Tino Chrupalla
Bartol Lukačević avatar

Dopredsjednik njemačke krajnje desno-populističke Alternative za Njemačku (AfD) Tino Chrupalla doveo je u pitanje njemačko članstvo u NATO-u i proglasio Rusiju pobjednicom rata u Ukrajini.

“Do sada je Europa bila prisiljena interese SAD-a sprovoditi u djelo. Mi to oštro odbacujemo”, rekao je Chrupalla u razgovoru za nedjeljno izdanje dnevnika Die Welt.

On je rekao kako jedan obrambeni savez mora prihvatiti i poštivati interese svih europskih zemalja “uključujući i interese Rusije”.

“Ako NATO to nije u stanju ostvariti, onda Njemačka mora razmisliti koliko još ima koristi od tog saveza”, naglasio je.

On je kazao kako je, s obzirom na stanje ne bojišnici, pogrešno pomagati Ukrajinu.

“Rusija je dobila ovaj rat. Realnost je sustigla one koji tvrde da mogu Ukrajini pomoći da pobijedi u ratu. Njemačka vlada mora konačno doći do točke na kojoj želi zaustaviti ovaj rat”, rekao je dopredsjednik AfD-a.

Chrupalla je najavio da će na na stranačkoj konvenciji u siječnju AfD raspravljati o sigurnosnoj strategiji Njemačke koja će bitu u središtu pozornosti toliko dugo dok se ne formira “neovisni i učinkovit europski vojni savez”.

AfD-u se predbacuje bliskost službenim stavovima Moskve, a ta je stranka jedan od najgorljivijih kritičara Njemačke pomoći Ukrajini.

Velik dio birača na području Istočne Njemačke, gdje AfD ima najviše podrške, gleda izuzetno kritično na pomoć Ukrajini i konfrontaciju s Rusijom.


Comments

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

NE PROPUSTITE

Logo Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske
Središnji državni ured za Hrvate izvan Republike Hrvatske
  • Riester mirovina u Njemačkoj: kako osigurati dodatak na buduću mirovinu uz pomoć države

    Riester mirovina u Njemačkoj: kako osigurati dodatak na buduću mirovinu uz pomoć države

  • Brzi krediti u Njemačkoj: što sve treba znati i kome se naši najradije obraćaju

    Brzi krediti u Njemačkoj: što sve treba znati i kome se naši najradije obraćaju

  • HANDYSHOP AUGUSTENSTRAßE: Najkraći put do mobitela i interneta

    HANDYSHOP AUGUSTENSTRAßE: Najkraći put do mobitela i interneta

  • POVRAT POREZA U NJEMAČKOJ: Karolina Čumorić

    POVRAT POREZA U NJEMAČKOJ: Karolina Čumorić