Nogomet

Sramota u Heidenheimu: FC Bayern poražen nakon vodstva od 0:2 na poluvremenu

Objavljeno

on

Nakon izvrsnog početka, Bayern München na kraju gubi susret protiv FC Heidenheima s rezultatom 2:3. U prvom poluvremenu Bayern je dominirao, ali je u drugom poluvremenu izgubio kontrolu nad utakmicom u roku od pola sata.

Bavarci su doživjeli težak poraz na gostovanju u Heidenheimu. Unatoč vodstvu od 2:0, na kraju su izgubili s 2:3. Njihov zaostatak za liderom Bayerom iz Leverkusena sada iznosi 16 bodova. Nastup protiv Heidenheima nije bio uspješna proba za nadolazeću utakmicu četvrtfinala Lige prvaka protiv Arsenala.

Štoviše, bila je to u drugom poluvremenu predstava ekipe koja je razbijena i potučena do koljena u svakom segmentu igre. Točno onako kako izgleda ekipa u kojoj više ništa ne štima.

Već prije početka bilo je jasno da je naslov njemačkog prvaka gotovo nedostižan nakon poraza od 0:2 protiv Borussije Dortmund. Ipak, trener Thomas Tuchel nije vjerovao u probleme s motivacijom svoje momčadi za utakmicu protiv Heidenheima.

“Postoji mnogo razloga zašto možete podcijeniti ovu utakmicu. Imamo mnogo ozlijeđenih, zaostajemo u ligi, navijači su protiv nas. Mogu naći još više razloga”, rekao je trener za “Sky”. I naglasio: “Ali postoji određeni razlog zašto uvijek želite dati sve od sebe: Želimo u London, na Wembley.”

Oglasi

Promjene u obrani

Prije važne utakmice Lige prvaka protiv Arsenala (utorak, 9. travnja/od 21 sat), Thomasa Tuchela muče kadrovski problemi. Trener je u Heidenheimu imao samo sedam zamjena. U usporedbi s utakmicom protiv Dortmunda, Tuchel je iznenada promijenio obranu Bayerna: Dayot Upamecano i Minjae Kim započeli su u sredini obrane umjesto Matthijsa de Ligta i Erica Diera. Leroya Sanéa, koji je propustio utakmicu zbog ozljede, u napadu je zamijenio Serge Gnabry.

Bayern je dominirao u Heidenheimu, nije bilo traga od bezdušnog nastupa iz prethodnog tjedna. Međutim, rekorderi su ponovno imali problema s izgradnjom igre, nedostajale su ideje protiv ponekad preduboko postavljenih Heidenheimera.

Bayern vodi 2:0 na poluvremenu…

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imao je Thomas Müller u 27. minuti, ali u svom 700. službenom nastupu za Bayern pogodio je samo vanjsku mrežu. Nepunih deset minuta kasnije Harry Kane svojim 32. pogotkom donosi vodstvo Bavarcima. Kratko prije poluvremena Serge Gnabry povećava na 2:0.

Sve je izgledalo gotovo – ali Heidenheimeri su ponovno pokazali da mogu pružiti odličan otpor svakoj momčadi u ligi. U zadnjem kolu protiv Stuttgarta, promjena rezultata iz 0:2 u 3:2 vodstvo pokazuje kako su opasni protivnici.

…ali Heidenheim sada preokreće utakmicu

Domaćini su energično ušli u drugo poluvrijeme i nagradili se za hrabar pristup smanjenjem rezultata, golom zamjene Kevina Sasse (50.). Samo minutu kasnije ponovno se čuo slavljenički krik na stadionu Heidenheima. Tim Kleindienst postiže izjednačujući gol – u oba slučaja obrana Bayerna nije dobro reagirala.

Oglasi

Heidenheim je sada izgledao kao potpuno druga momčad i djelovao je hrabrije. Razlika u klasi – kao u prvom poluvremenu – više nije bila vidljiva. Već u prvom susretu ove sezone, nogometaši iz Baden-Württemberga su nadoknadili zaostatak od 0:2, ali su na kraju izgubili s 2:4.

Razbijena momčad, zapravo samo skupina pojedinaca

Hoće li “mala” momčad Heidenheim uspjeti pobijediti veliki Bayern? I to baš na probi za važnu utakmicu Lige prvaka u Londonu? Utakmica je postala napeta – bilo je pravih prilika na obje strane. Ali igrači Bayerna, uključujući i Kanea i kasnije Tela, nisu uspjeli iskoristiti odlične prilike. Domaćini su bili bolji: Kleindienst je pogodio za 3:2 (79.). Bayern je pokušavao postići izjednačujući gol, ali nije bilo znakova završne ofenzive.

Pogotovo nakon nekoliko izmjena koje je napravio Tuchel, Bayern je postajao sve bljeđi i razbijen potpuno. Ekipa koja po tko zna koji put ove sezone pokazuje različita lica gdje ne znate više što sve ne funkcionira. Nema kemije, nema volje, bezidejnost, neodlučnost, raspadnutost… slobodno nastavite dalje ovaj započeti niz…

Ostaje li Tuchel u Bayernu pročitajte OVDJE.