Rukomet

Novi poraz hrvatskih rukometaša i oproštaj od borbe za medalje

Objavljeno

on

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu je 2. kola skupine I drugog kruga natjecanja na Europskom prvenstvu u Koelnu pretrpjela i drugi poraz izgubivši od Mađarske sa 26-29 (13-14).

Tim porazom izabranici Gorana Perkovca izgubili su izglede za plasman u polufinale. Ostali su peti na ljestvici sa samo jednim osvojenim bodom, dok je Mađarska skočila na drugo mjesto s četiri boda.

Hrvatski rukometaši izgubili su i drugu utakmicu u Koelnu i opet su posrnuli zbog previše tehničkih pogrešaka i očajne igre s igračem više. Slično kao i protiv Francuske, Hrvatska nisu imali rješenja u situacijama kada je protivniku isključen igrač, a naša igra je tada bila gotovo tragikomična. U vrlo nervoznoj utakmici dvaju davljenika, Mađari su bili čvršći i došli su do bodova koje ih drže u igri za polufinale, dok su hrvatske šanse nestale već nakon dva kola druge faze.

Hrvatska je utakmice započela opet bez bolesnog Domagoja Duvnjaka i nije to bilo dobro otvaranje Perkovčevih momaka. Slično kao i protiv Francuza tehničke pogreške i loša igra kod igrača više rezultiralo je vodstvom Mađara od 9-5 i velikom nervozom Hrvata. S nekoliko obrana Mateja Mandića Hrvatska radi seriju 3-0 i dolazi na samo 9-8. Ipak, naši rukometaši okončali su prvo poluvrijeme s golom zaostatka, nisu nijednom vodili i jako su se mučili u obrani s ogromnim Bence Banhidijem, koji je iznudio čak tri isključenja.

U drugom poluvremenu Hrvatska je konačno, golom Filipa Glavaša, došla do prvog vodstva u 40. minuti (17-16), a na vrata je stao Filip Kuzmanović umjesto Mandića. Mađari ponovno koriste užasnu igru Hrvatske s igračem više i postižu opet dva gola s igračem manje, pa su zadnjih osam minuta ušlo s dva gola prednosti za Mađarsku (23-21) i dva isključena igrača.

Oglasi

S dva gola Klarice Hrvatska dolazi na 25-25 pet minuta prije kraja, potom Mandić brani sedmerac Lekai, ali se lopta opet vraća mađarskom kapetanu za 26-25. Potom je Lučin izgubio loptu, a iz kontre Boka podiže na 27-25 tri minute prije kraja. Nakon što je Hrvatska još jednom odigrala očajno s igračem više, Sipoš iz kontre donosi pobjedu Mađarima.

Kod Hrvatske su Tin Lučin i Glavaš imali po 5 golova, Mandić je imao devet, a Kuzmanović četiri obrane. Mađare je nosio njihov vratar Laslo Bartucz s 16 obrana, dok je Imre Bence dao 7 golova.

Hrvatska u ponedjeljak igra s Islandom, a u srijedu s Njemačkom.

HRVATSKA – MAĐARSKA 26-29

HRVATSKA: Kuzmanović 4, M. Mandić 9 obrana; Mihić 1, Šoštarić , Karačić 3, Maraš 2, Načinović 2, Kušan 1, Mamić, Cindrić 1, Lučin 5, Šipić, Glavaš 5, Srna 3, Klarica 3, Jelinić 1.

Oglasi

MAĐARSKA: Palasics, Bartucs 16 obrana; Sipos 1, Boka 2, Ligetvari, Mathe 1, Fazekas 3, Banhidi 2, Szita, Ancsin 3, Bodo 5, Ilić 1, Rosta, Lekai 4, Hanusz, Imre Bence 7