Tenis

Australian Open: Sinner zaustavio Đokovića

Objavljeno

on

Srpski tenisač Novak Đoković neće obraniti naslov na Australian Openu nakon što ga je u petak u polufinalu sa 6-1, 6-2, 6-7, 6-3 pobijedio četvrti tenisač svijeta Talijan Jannik Sinner poslije tri sata i 22 minute igre.

Za Đokovića je ovo prvi poraz u karijeri u polufinalu Australian Opena gdje je osvojio rekordnih deset naslova.

Sinner je u prvom setu dva puta oduzeo servis Đokoviću, u drugom i šestom gemu, a u drugom setu je to učinio u trećem i sedmom gemu tako da je nakon 73 minute imao prednost od dva seta. U trećem setu ni jedan tenisač nije izgubio svoj servis pa je odluka pala u tie breaku gdje je sa 8-6 bio bolji Đoković.

Đoković je u drugom gemu četvrtog seta spasio tri break lopte, ali je u četvrtom gemu izgubio servis pa je Sinner poveo sa 3-1 i tu je prednost sačuvao do kraja što mu je bilo dovoljno za drugu pobjedu nad srpskim tenisačem u šestom međusobnom ogledu i za prvi plasman u karijeri u finale nekog Grand Slam turnira.

U drugom polufinalu danas igraju treći tenisač svijeta Rus Danil Medvedjev i Nijemac Alexander Zverev, šesti na ATP ljestvici.