Bundesliga žene: Stižu bodovi u München

Objavljeno

on

Foto © IMAGOBEAUTIFUL SPORTSZeising

Ženski nogometni klub FC Bayern ostaje na vrhu ljestvice. Momčad Alexandera Strausa uspjela je slaviti 2-1 kod SGS Essena.

“Bayernčice” su u dvoboju sa SGS Essenom pred više od 3.600 gledatelja slavile s 2:1 te su i dalje ispred prvih pratiteljica iz Wolfsburga.

Esen se dobro držao u dvoboju s vodećima na tablici. Međutim, ženama iz Münchena u početku je nedostajalo kvalitetnih rješenja u napadu. I tako je uvodni dio utakmice pripao SGS Essenu. Ipak, nije nedostajalo uzbuđenja. Maria Luisa Grohs obranila je udarac Katharine Piljić.

U 15. minuti Sophia Winkler spriječila je pogodak nogometašica Bayerna. Lea Schüller pucala je direktno s bijele točke, ali vratarica SGS-a brani nogom.

U 35. minuti ipak su se strasti uzburkale. Schüller je loptu poslala pokraj Winkler u smjeru gola. Lena Ostermeier je energično izbila loptu iz zraka udarcem sa strane, ali lopta je prešla crtu i Bayernu je priznat gol. Ubrzo nakon toga, semafor je pokazivao promjenu rezultata. Kapetanica Lina Magull (39.) zakucala je loptu u desni kut za 0:2 vodstvo Bayerna.

Oglasi

U drugom poluvremenu crveni karton dobila je Saki Kumagai i od tada su gošće igrale sa 10 igračica. To su uspjele iskoristiti nogometašice Essena. Natasha Kolwalski je u 61. minuti pospremila loptu pored živog zida u kut vratarice Bayerna. Rezultat 1:2 – opet je bila otvorena utakmica.

Ali, novih zgoditaka nije bilo te su bodovi otišli u München.