Nogomet

IRFAN PELJTO na iskušenju u Leipzigu, domaćini razočarani suđenjem

Objavljeno

on

RB Leipzig doživio je poraz 0:1 od strane Real Madrida u prvom susretu osmine finala Lige prvaka. Unatoč nekoliko izgubljenih prilika i svađa oko rane sudačke odluke, RB Leipzig nije uspio osvojiti povoljan rezultat na domaćem terenu.

Trener Leipziga, Marco Rose, napravio je jednu promjenu u sastavu nakon neriješenog rezultata protiv FC Augsburga, sa Simakanom umjesto Kampla. Realov trener Carlo Ancelotti je, zbog ozljede Judea Bellinghama, uvrstio Brahim Diaza u sastav.

Prvo poluvrijeme obilježila je rana kontroverzna odluka suca. Iako je Šeško postigao gol u trećoj minuti, linijski sudac zaustavio je slavlje domaćih navijača. Početkom drugog dijela, Diaz je postigao prekrasan gol izvan kaznenog prostora, donoseći Realu prednost od 1:0.

U drugom dijelu Leipzig je pokušao odgovoriti, ali nedostajala je odlučnost u završnici. Diazov gol ostao je nedodirljiv, a Real Madrid je prijetio kontrama. Unatoč nastojanjima domaćina, vratar Real Madrida, Lunin, odigrao je ključnu ulogu u čuvanju vodstva svoje momčadi.

Leipzig sada ima težak zadatak u uzvratu koji će se odigrati na Bernabeuu 6. ožujka. Do tada, fokusirat će se na nadolazeći Bundesligaški ogled protiv Borussije Mönchengladbach u subotu.

Oglasi

Irfan Peljto pod pritiskom

Valja istaknuti da je težak zadatak imao bh. sudac Irfan Peljto koji je po prvi put sudio u osmini finala Lige prvaka. Osim nesigurnih odluka na samom početku utakmice, nešto kasnije, u nastavku, propustio je kazniti poguban start Carvajala, s obje noge na protivnika, crvenim kartonom. U nastavku, isti igrač je nastavio s grubostima na terenu za što mu je Peljto konačno pokazao jedan žuti karton, a mogao je i drugi. Jer Španjolac je ponudio dovoljno osnova da bude strože kažnjen. Peljto je konstantno bio pod pritiskom autoriteta velikog Real Madrida, a to su gosti mudro i odlično koristili.

Luka Modrić ostao je na klupi Reala.

U srijedu će svoje prve utakmice igrati Lazio – Bayern i Paris SG – Real Sociedad, a sljedećeg tjedna su na programu dvoboji Inter – Atletico, PSV Eindhoven – Borussia Dortmund, Napoli – Barcelona i Porto – Arsenal.