Connect with us

Bavarska

NE za opće ograničenje brzine od 30 na cijelom području grada Münchena

Objavljeno

on

Izvještaj da u Münchenu ima navodno puno manje bljeskova radara nego u usporedivim većim njemačkim gradovima nedavno je izazvao mnogo razgovora u glavnom gradu države.

Lani su odvjetnici pregledavali podatke iz 40 najmnogoljudnijih njemačkih gradova i došli do zaključka da u Münchenu nema dovoljno lova na prebrze vozače.

Na pitanje jesu li u Münchenu potrebne dodatne kontrole brzine, potpredsjednik policije Michael Dibowski jučer je na konferenciji za novinare u sjedištu policije reagirao prilično oprezno: “Ne želim da na svakom raskrižju stoji policajac s laserskim mjernim uređajem”, rekao je. rekao je. U školama, vrtićima i drugim crnim točkama nezgoda provode se redovite kontrole. Policija je u intenzivnoj razmjeni informacija s gradom.

Kontrolni pritisak: važan faktor

Prema potpredsjedniku Dibowskom, policija u Münchenu pokrenula je ukupno 88.000 prekršajnih postupaka nakon prometnih prekršaja i izdala više od 500.000 upozorenja u 2022.

Predsjedništvo je mišljenja da postoje dovoljne kontrole kako na području grada tako i na području kotara. Osim toga, na mnogim je mjestima i zadaća općine nadzirati prekoračenje brzine.
S druge strane, u prosincu 2022. istraživanje nezgoda osiguravatelja (UDV) govorilo je u prilog strožim kontrolama u borbi protiv prekršitelja brzine. Istraživači pretpostavljaju da je pritisak kontrole još jedan važan faktor. To objašnjava zašto su vrijednosti u Hamburgu pale više nego u Münchenu. U Hanzeatskom gradu nabavljeno je oko 20 pokretnih mjernih prikolica, što je povećalo kontrolni pritisak na tom području.

Oglasi

“Bilo bi lijepo kada bi se svi držali 50 km/h”

Mnoge općine oslanjaju se na mobilne mjerne uređaje ili stalno postavljene kontrolne točke. “Oni rade samo selektivno”, kaže Steffen Küpper, šef prometne policije u Münchenu. Naviknu se i vozači.

Čak i sa smanjenjem ograničenja brzine u gradu s 50 na 30, o čemu se govori na mnogim mjestima, sjedište policije u Münchenu nije baš oduševljeno. “Bilo bi lijepo kada bi se svi držali 50 km/h”, kaže Michael Dibowski. U stambenim područjima, potpredsjednik policije smatra da su zone od 30 km/h razumne. Münchenska cestovna mreža obuhvaća oko 1122 kilometra, od čega je oko 330 označeno kao zone od 30 km/h, prvenstveno u stambenim područjima. Od izmjene regulacije cestovnog prometa krajem 2016., Grad je također mogao ograničiti brzinu na 30 na glavnim prometnicama na kojima se nalaze škole, vrtići ili domovi za starije osobe i bolnice.

Obaveza kacige? Više osobne odgovornosti umjesto pooštravanja zakona

U ostatku grada, prema Dibowskom, treba osigurati prohodnost prometa. “Ne znam je li 30 km/h općenito svrsishodno.” Drugim riječima, jednostavno je pitanje hoće li vozači općenito prihvatiti ograničenje brzine od 30.

Još jedna točka u kojoj bi se Predsjedništvo više oslonilo na osobnu odgovornost nego na pooštravanje zakona tiče se biciklističkih kaciga. Dok na skijaškim stazama gotovo da nema nikoga bez kacige, biciklista s kacigom na ulicama je daleko manje. To je zbog činjenice da kacige nisu zakonski obvezne za bicikle, e-bicikle ili e-skutere. “I sam sam strastveni biciklist”, kaže Michael Dibowski, “mogu samo preporučiti svima da nose kacigu radi vlastite sigurnosti.”

Oglasi
Oglasi

Radio Putokaz Live stream

Oglasi

Dentum

Oglasi

Tamburaški radio

Blog

Oglasi

Facebook