Njemice šokantno ispale u grupnoj fazi SP-a

Objavljeno

on

Autor Maja Hitij Autorska prava Getty Images for DFB

Odigrane su posljednje utakmice grupne faze Svjetskog prvenstva za nogometašice, a kao posljednje u osminu finala su se plasirale Kolumbija i Maroko.

Iz te skupine H ispale su Njemice koje su odigrale u trećem kolu nedovoljnih 1-1 protiv Južne Koreje, ekipe koja je izgubila oba prethodna susreta. Njemice su mogle proći dalje s četiri boda, ali nije im na ruku išao rezultat druge utakmice u skupini, u kojoj je Maroko svladao Kolumbiju 1-0 te su te dvije ekipe prošle dalje.

Junakinja Maroka bila je Lahmari koja je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela postigla jedini pogodak. Prethodno jedanaesterac za Marokanke nije realizirala Chebbak.

Na ogledu Njemačke i Južne Koreje povele su azijske reprezentativke golom Cho So-Hyun u šestoj minuti, a izjednačila je Popp u 42. minuti. Do kraja njemačke nogometašice nisu uspjele dati pogodak vrijedan prolaska među 16 najboljih ekipa. Njemice su kroz povijest dva puta bile svjetske prvakinje, 2003. i 2007. godine. Više naslova, četiri, od njih imaju jedino Amerikanke.

Njemačke nogometašice po prvi puta su ispale na Svjetskom prvenstvu nakon natjecanja po skupinama.

Oglasi

Poznati su tako svi parovi osmine finala Svjetskog prvenstva. U subotu igraju Španjolska – Švicarska i Japan – Norveška. U nedjelju se sastaju Nizozemska – Južnoafrička Republika i SAD – Švedska, a u ponedjeljak Engleska – Nigerija i Australija – Danska. Posljednji ogledi osmine finala na rasporedu su u utorak, a sastaju se Kolumbija – Jamajka i Francuska – Maroko.