Nogomet

Njemačka: Julian Nagelsmann uspješno debitirao na klupi “Elfa”

Objavljeno

on

Njemačka nogometna reprezentacija ostvarila je značajnu pobjedu nad selekcijom Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 3:1 u utakmici odigranoj u Hartfordu pred oko 40.000 gledatelja. Ovo je također bio trenerski debi Juliana Nagelsmanna na klupi njemačke reprezentacije, koji je naslijedio Hansija Flicka.

Jedan od zanimljivih aspekata ovog susreta je bio prosječna dob njemačkih igrača u početnom sastavu. Naime, njemački početnih jedanaest imao je prosjek od 28,97 godina. To je značajno stariji prosjek u usporedbi s prethodnim izbornicima koji su debitirali u eri Bundeslige. Čak šest igrača u njemačkoj momčadi već je navršilo 30 godina, što govori o iskustvu i zrelosti igračkog kadra.

SAD su poveli u 28. minuti golom Christiana Pulišića, koji trenutno nastupa za Milan. Međutim, Njemačka je brzo izjednačila u 39. minuti zahvaljujući snalažljivom pogotku Ilkaya Gündogana. Ovaj gol označio je povratak Njemačke u igru i postavio temelje za kasniji uspjeh.

Njemačka preokretom do pobjede

Preokret za Njemačku dogodio se u 58. minuti kada je Niclas Füllkrug postigao gol, stavljajući Njemačku u vodstvo od 2:1. Nastavak utakmice donio je još jedan gol za Njemačku, i to u 61. minuti kada je Jamal Musiala postigao treći gol za Elf, postavljajući konačnih 3:1 u korist njemačke selekcije.

Ova pobjeda predstavlja odličan početak za Juliana Nagelsmanna na klupi njemačke reprezentacije i daje nadu navijačima da će njihova momčad ostvariti uspješne rezultate u budućnosti. Nagelsmann će imati priliku dalje testirati svoju ekipu u drugoj prijateljskoj utakmici u Sjedinjenim Američkim Državama. Njemačka će se suočiti s reprezentacijom Meksika u Philadelphiji, a ta utakmica je zakazana za srijedu u 2 sata iza ponoći po europskom vremenu.