Nogomet

Senzacija u Saarbrückenu: FC Bayern izbačen iz DFB kupa

Objavljeno

on

Rekordni osvajač nogometnog kupa iz Münchena ponovno je podbacio u DFB kupu dosta prije finala. Na travnjaku Ludwigsparkstadiona momčad Thomasa Tuchela izgubila je od trećeligaša rezultatom 2:1 (1:1). Tri dana prije bundesligaškog okršaja s Borussijom Dortmund, Bayernu je bilo više nego teško u utakmici 2. kola, koja je dugo bila u opasnosti zbog jake kiše.

“Dobra stvar je što ponovno igramo, nemamo o čemu puno razmišljati”, rekao je strijelac Thomas Müller na ARD-u. “Čak i ako je to brutalan udarac za nas.” Mogao je pronaći “mnogo razloga”. “Možete samo čestitati ljudima iz Saarbrückena.

Vratar Saarbrückena Schreiber: “Jednostavno super!”

Raspoloženje kod trećeligaša bilo je potpuno drugačije: “Ne mogu vjerovati, to je ludnica”, rekao je vratar Tim Schreiber. “Samo lud!”. Pred 16.000 gledatelja Müller (16.) je zabio za Bayern, zvijezdu Harryja Kanea poštedio je Tuchel. Patrick Sontheimer (45. + 1) izjednačio je za trećeligašku momčad prije odmora – a onda je Marcel Gaus (90. + 6) gađao autsajdere u sreću. Ozljeda koljena Matthijsa de Ligta dodatno je pokvarila večer Bayerna, koji je zadnji put osvojio kup 2020. godine.

Tijekom jutarnjeg pregleda terena, sudac Frank Willenborg utvrdio je da se na terenu može igrati. U nedjelju je utakmica Saarbrückena protiv Dynamo Dresdena otkazana na poluvremenu zbog lokvi na stazi. “Izgleda bolje nego što jest”, rekao je trener Bayerna Tuchel o terenu na ARD-u neposredno prije početka, ali je također naglasio: “Naravno da to nije dovoljno za otkazivanje utakmice, jasno je.”

FCB s Neuerom u prvoj postavi

Bayern je stigao tek na dan utakmice i ušao u igru ​​s vratarom Manuelom Neuerom, koji je prije četiri dana proslavio svoj povratak. Nedavno je drugo kolo kupa dva puta bilo krajnje odredište, a jednom četvrtfinale. Iznimno optimističnim transparentom preko cijele istočne tribine navijači FCS-a obilježili su legendarnu pobjedu Saarlandersa od 6-1 protiv Bayerna u sezoni 1976/77 Bundeslige: “Dobro oporavljeni nakon turobnih godina, povijest se danas ponavlja.”

Oglasi

Ali nakon dobrih četvrt sata nije se činilo da će se to dogoditi: favorit je dotad rijetko kada pojačavao tempo, ali Müller je s 22 metra pogodio lijevi kut i poveo. Ipak, Münchenska momčad u 19. minuti izgledala je prilično zabrinuto: De Ligt je ozlijedio desno koljeno, a nizozemski je branič morao šepajući napustiti teren.

Saarbrücken discipliniran i hrabar

Izuzetno disciplinirana domaća momčad trenera Rüdigera Ziehla stalno je išla naprijed i ponekad nalazila zapanjujuće praznine. Loše ponašanje njemačkog prvaka kažnjeno je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena: Lukas Boeder osvojio je loptu od debitanta Fransa Krätziga, odigrao je slobodno Sontheimeru, a ovaj izjednačio.

Godine 2020. FCS je bio prvi četvrtoligaš ikada koji je stigao do polufinala, jedino što nije uspio kod Bayer Leverkusena. Sa zamjenama Jamalom Musialom, Sergeom Gnabryjem nakon dugog izbivanja i Kingsleyjem Comanom, momčad Saarbrückena je nakon nešto manje od sat vremena upoznala tri nova vrhunska napadača. Bayern je jasno dominirao utakmicom, ali su se malo prije kraja zaustavili.