Nogomet

Bayern i RB Leipzig izborili četvrtfinale Kupa

Objavljeno

on

Nakon Union Berlina i Stuttgarta, plasman u četvrtfinale njemačkog Kupa izborili su Bayern Munchen i RB Leipzig. Preostala četiri putnika u četvrtfinale bit će poznata idućeg tjedna.

Njemački nogometni velikan rutinski je izborio plasman u četvrtfinale nakon što je na gostovanju pobijedio Mainz sa 4-0.

Sve je bilo gotovo već nakon prvog poluvremena u kojem je bavarski sastav zabio tri gola, a strijelci su bili Eric-maxim Choupo-Moting (17), Jamal Musiala (30), Leroy Sane (44). U nastavku susreta među strijelce se upisao i Alphonso Davies u 83. minuti. Četiri minute kasnije Mainz je ostao s igračem manje nakon što je isključen Alexander Hack.

Za Bayern je od prve minute zaigrao portugalski stoper Joao Cancelo koji jučer stigao u Munchen iz Manchester Cityja. I odmah je upisao asistenciju za prvi pogodak gostiju. Josip Stanišić nije igrao za Bayern.

Nešto ranije plasman među osam najboljih momčadi njemačkog Kupa izborio je i RB Leipzig pobjedom 3-1 protiv Hoffenheima.

Oglasi

Golove za domaćine zabili su Emil Forsberg (8), Konrad Laimer (41) i Timo Werner (84), dok je pogodak za goste zabio Kasper Dolberg (77). Hofennheim je od 86. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Stanley N’Soki.

Za domaći sastav je prvo poluvrijeme igrao Joško Gvardiol, dok je za goste Andrej Kramarić igrao do 79. minute.

U utorak su četvrtfinale izborili Union Berlin i Stuttgart.

Preostala četiri susreta osmine finala na rasporedu su idućeg tjedna, a snage će odmjeriti Sandhausen – Freiburg, Eintracht Frankfurt – Darmstadt, Nurnberg – Fortuna Duesseldorf i Bochum – Borussia Dortmund.

REZULTATI - Osmina finala:
RB Leipzig - Hoffenhaeim  3-1 (Forsberg 8, Laimer 41, Werner 83 / Dolberg 76)
Mainz 05 - Bayern München 0-4 (Choupo-Moting 17, Musiala 30, Sane 44, Davies 83)