Manchester City – Bayern: “Finale prije finala”

Objavljeno

on

City VS Bayern, koji god superlativ da se uzme za ovaj dvoboj ne može se pretjerati jer se radi, zaista, o dvije izuzetno snažne i atraktivne momčadi.

Obje su prepune zvijezda, a sa klupe ih vode trenerski magovi Pep Guardiola i Thomas Tuchel. City je u boljoj formi dok je Bayern posljednje vrijeme sklon oscilacijama.

City, koji je bio finalist 2021. i još čeka europski naslov, sučelit će se s prvakom 2020. Bayernom kojeg je Guardiola vodio tri sezone od 2013. Pod Guardiolom su bili višegodišnji prvaci Bundeslige, ali su svake godine padali u polufinalu Lige prvaka. Za Bavarce igra Josip Stanišić.

Izostanci

Njemački nogometni div Bayern München igrat će bez kamerunskog napadača Erica Maxima Choupo-Motinga u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka u gostima kod Manchester Cityja, objavio je bavarski klub.

Choupo-Moting neće igrati u utorak zbog problema s koljenom.

Oglasi

Tridesetčetverogodišnji Kamerunac, koji je ove sezone za Bavarce postigao deset golova u domaćem prvenstvu i tri u Ligi prvaka, propustio je već subotnju prvenstvenu utakmicu s Freiburgom.

Manchester City će u prvom dvoboju četvrtfinala biti bez usluga Phila Fodena koji je nedavno operirao slijepo crijevo. Ostali igrači u rosteru su svi zdravi i na raspolaganju su Pepu Guardioli.

City uvjerljiv, Bayern promašivao

Proteklog vikenda su obje momčadi odradile svoje obveze u domaćim ligama. City je igrao protiv posljednjeplasiranog Southamptona. Susret je bio neizvjestan u prvom poluvremenu, no kada je Haaland (45) u posljednjim sekundama tog dijela igre glavom postigao gol na asistenciju De Bruynea otpor nejakih domaćina bio je skršen.

U nastavku je Grealish (58) iskoristio još jednu asistenciju De Bruynea za 2-0, ptom je Grealish i asistirao za drugi gol Haalanda (68). Potom je Mara (72) smanjio, ali je De Bruyne izborio i kazneni udarac iz kojega je Alvarez (75-11m) postavio konačni rezultat.

S druge strane nogometaši Bayerna, četiri dana nakon što ih je Freiburg izbacio u četvrtfinalu njemačkog Kupa na njihovoj Allianz Areni, su uzvratili minimalnom 1-0 pobjedom na Europa-Park stadionu u dvoboju 27. kola Bundeslige i tako se zadržali na vrhu ljestvice.

Oglasi

Pobjedu Bavarcima donio je Nizozemac Mathijs de Light u 52. minuti na asistenciju Jamala Musiale. Bayern je dominirao u tom susretu i stvorio desetak odličnih prilika za gol, ali su njegovi napadači bili izuzetno neraspoloženi i promašivali su redom zicere.

U utorak će prvu četvrtfinalnu utakmicu odigrati Benfica i milanski Inter, dok će u srijedu Milan ugostiti Napoli, a Real Madrid Chelsea.