Nogomet

Kvalifikacije za EURO: Remi Belgije i Austrije, Portugal bolji od BiH

Objavljeno

on

U zanimljivom i prilikama bogatom dvoboju kvalifikacijske skupine F, za odlazak na Euro 2024., nogometaši Belgije i Austrije su u Bruxellesu odigrali 1-1.

Austrijanci su poveli u 21. minuti kada je nakon kornera lopta došla do Gregoritscha na drugoj vratnici, a on je, uz pomoć domaćeg igrača Mangale, prevario Courtoisa.

U nastavku susreta Belgija, koja je igrala bez svog vođe De Bruynea, stisnula je suparnika, a do izjednačenja je stigla u 62. minuti. Romelu Lukaku je primio loptu na vrhu šesnaesterca, namjestio se i žestoko raspalio te naciljao mrežu. U 107 nastupu za Belgiju tijekom karijere postigao je Lukaku već 73 pogodak.

Dvoboj se potom potpuno otvorio, a sjajne šanse su potom propuštali Austrijanci. Sabitzer, a pogotovo Posch, morali su ponovno dovesti goste u vodstvo, no sjajno je u ovom potonjem slučaju reagirao Courtois. Na drugoj strani su uzvratili Carrasco i Lukaku, ali ni tada se rezultat nije mijenjao te je sve završilo podjelom bodova. U posljednjim sekundama i vratnica je spasila Austrijance od poraza nakon udarca Tielemansa.

BiH ostavila dobar dojam iako to rezultat ne govori

Austrija je ostala prva na ljestvici, ima sedam bodova, odnosno, tri više od Belgije.

Oglasi

U skupini J Portugal je na domaćem terenu svladao Bosnu i Hercegovinu 3-0. Prvu veliku priliku na susretu imali su gosti koji su u 29. minuti izveli vrlo lijepu akciju s lošom završnicom. Sam, na deset metara od suparničkih vrata, loše je pucao Džeko, a Bosna i Hercegovina je bila kažnjena krajem prvog dijela kada je Portugalce u vodstvo doveo Bernardo Silva.

Neizvjesnih 1-0 stajalo je do 77. minute kada je Bruno Fernandes pogodio za 2-0 i time Portugalcima osigurao tri boda. Isti je igrač sve zaključio golom u 93. minuti. Bila je to treća utakmica Portugala u kvalifikacijama te treća pobjeda uz razliku pogodaka 13-0.

U toj grupi Island Slovačka je u gostima pobijedila Island 2-1, a dvoboj je odlučio domaći igrač Magnusson koji je u 70. minuti pogodio vlastitu mrežu. Prije toga je za domaćina strijelac bio Finnbogason iz jedanaesterca, a za goste Kucka.

Prva pobjeda Albanije

Češka je rutinski obavila gostovanje kod Farskih otoka gdje je slavila 3-0 čime je dodatno potvrdila prvo mjesto u svojoj skupini E. Česi nakon tri utakmice imaju dvije pobjede i remi. Ogled na Farskim otocima bio je riješen nakon prvog dijela jer je na odmor Češka otišla s dva gola prednosti, uz golove Krejčija i Černyja. U nastavku je Vaclav Černy zabio još jednom za konačnih 3-0.

U toj je skupini još Albanija u Tirani pobijedila Moldaviju 2-0. Oba pogotka Albanija je postigla u nastavku susreta, prvo Asani u 51. pa Bajrami u 76. minuti. Albanija je time upisala prvu pobjedu u kvalifikacijama.

Oglasi

Gruzija je, u sklopu skupine A, u Larnaci svladala Cipar 2-1, a gol odluke dao je Davitašvili u 84. minuti.